Galerie Díra

 

Galerie Díra
Tyršova 14
Moravská Ostrava a Přívoz
702 00
+420 722 486 095
fotogofest@gmail.com

www.fotogo.info
 

Zpomalme tempo a vraťme se společně ke kořenům fotografického média. Využijte možnosti volného vstupu na originální workshopy věnované historickým technikám nebo na přednášku s projekcí dobových fotografií Ostravy.

 

17.00–23.00 Volná prohlídka výstavy
Volná prohlídka výstavy studentů ateliéru tvůrčí fotografie Michala Kalhouse na Fakultě umění Ostravské univerzity.

 

17.00–18.30 Kyanotypie / workshop
Vraťte se v čase pod lektorským vedením Kateřiny Machulkové, která vás zasvětí do tajů jedné z nejvděčnějších historických fotografických technik známé také jako modrotisk. 
Nutná je rezervace předem na  www.ostravskamuzejninoc.cz 

 

17.00–19.00 Strukáž / workshop
Oblíbená výtvarná technika, která se provádí nanášením fotochemických roztoků na citlivou vrstvu fotografického papíru. Lektorka Petra Pištorová.

 

19.00–20.00 Ondřej Durczak - Ostrava v časech minulých i přítomných / přednáška
Přednáška s projekcí dobových fotografií. Autor se dlouhodobě zabývá fotografováním Ostravy. Sleduje především proměny identity města, hledá mizející motivy. Soustředí se na industriální dědictví, městskou krajinu a méně známá místa. Využívá také archivní fotografie. Na přednášce představí své postupy.

 

20.00–21.30 Strukáž II / workshop 
Oblíbená výtvarná technika, která se provádí nanášením fotochemických roztoků na citlivou vrstvu fotografického papíru. Lektorka Petra Pištorová.

 

20.30–22.00  Camera obscura / workshop
Hokusy-pokusy s plechovkami a krabicemi od bot, které nám po drobném zásahu poslouží jako primitivní fotoaparát. Vytvořené fotografie si každý z účastníků sám vyvolá v temné komoře. Lektorka Terezie Foldynová. 

Nutná je rezervace předem na www.ostravskamuzejninoc.cz