MUSEum+. Industriální muzeum v OstravěMUSEum+. Industriální muzeum v Ostravě Vítkovická 3335/15, 702 00 Ostrava-Vítkovice
+420 774 926 796
lenka.barisova@museum-plus.cz
https://www.museum-plus.cz/

Budoucnost vysokých pecí 4 a 6. Industriální muzeum od Josefa Pleskota¬ 
MUSEum+. Industriální muzeum v Ostravě připravuje konverzi vysokých pecí 4 a 6 v Dolní oblasti Vítkovice podle návrhu Josefa Pleskota. Přijďte se podívat na detaily jeho architektonické studie a diskutovat s kurátory o plánovaných expozicích muzea, které chce nabídnout moderní pohled na minulost i budoucnost průmyslu. 

 

17.00–22.00 Volná prohlídka venkovní výstavy
Po celý den bude u vysoké pece č. 6 k vidění panelová výstava mapující historii vysokých pecí 4 a 6 a především jejich budoucnost jako sídlo MUSEa+, industriálního muzea v Ostravě. Návštěvníci budou moci zhlédnout vizualizace budoucí podoby muzea od Josefa Pleskota. 
(Nejedná se o prohlídku vnitřních prostor vysokých pecí.) 

 

17.00 a 19.00 Setkání s kurátory a kurátorkami MUSEa+
V prostoru výstavy se uskuteční setkání s kurátory a kurátorkami muzea, kteří blíže představí projekt MUSEa+ i zajímavosti z historie tohoto místa. Kurátoři povedou se zájemci diskusi na téma: Jaké by MUSEum+ mělo být? Přijďte sdílet své myšlenky a přání.
(Nejedná se o prohlídku vnitřních prostor vysokých pecí.) 

 

17.00–22.00 Rodinná hra 
Rodiny s dětmi si během dne mohou zahrát naši venkovní rodinnou hru. Jak na to a zadání úkolů jsou k dispozici na webových stránkách muzea https://www.museum-plus.cz/edukace.